flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Положення про порядок організації доступу до публічної інформації , що знаходиться у володінні Новомиколаївського районного суду Запорізької області

Додаток 1

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ

Новомиколаївського районного суду

Запорізької області 

№ 51 від 31 грудня  2020 року

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок організації доступу до публічної інформації,

що знаходиться у володінні Новомиколаївського районного суду Запорізької області

 

Розділ 1. Загальні положення

 

Це Положення розроблено на виконання вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації” № 2939-VI від 13.01.2011 із змінами (далі – Закон) та визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні Новомиколаївського районного суду Запорізької області та інформації, що становить суспільний інтерес.

Новомиколаївський районний суд Запорізької області (далі – суд) є суб'єктом відносин у сфері доступу до публічної інформації, а саме розпорядником інформації, який при вирішенні питань щодо доступу до інформації керується Законом.

Терміни “публічна інформація”, “запит на інформацію”, “запитувачі інформації” “конфіденційна інформація”, “таємна інформація”, “службова інформація” в цьому Положенні вживаються в значеннях, визначених Законом.

Правове регулювання відносин, пов’язаних із забезпеченням доступу до публічної інформації у суді, здійснюється відповідно до Закону та законів України “Про судоустрій і статус суддів”, “Про інформацію”, “Про доступ до судових рішень».

Дія цього Положення не поширюється на надання інформації при здійсненні судочинства судом, при виконанні судових рішень, на відносини щодо отримання інформації суб’єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.

Відповідальними за забезпечення доступу до публічної інформації є керівник апарату суду, а у разі його відсутності – заступник керівника апарату суду, які здійснюють контроль за розглядом запитів на публічну інформацію.

Відповідальними за:

Відповідальним за забезпечення реєстрації запитів на публічну інформацію є секретар суду.

Інформація про надходження запитів, їх суть та стан розгляду, звіти щодо розгляду запитів на публічну інформацію розміщуються відповідальною особою на офіційному веб-сайті суду.

Розділ 2. Порядок доступу до публічної інформації про діяльність суду

Доступ до публічної інформації про діяльність суду забезпечується:

Публічна інформація про діяльність суду може надаватися в усній формі та у вигляді документованої інформації, в тому числі, у вигляді електронного документа.

Публічна інформація про діяльність суду надається у формі, визначеній законодавством. У випадку якщо форма надання публічної інформації законодавством не передбачена, інформація надається запитувачу у тій самій формі, в якій оформлено та надійшов запит, якщо запитувач в запиті не просить надати її в іншій формі. У разі неможливості надання вказаної інформації у запитуваній формі, інформація надається в тому вигляді, в якому вона зберігається в суді.

Публічна інформація надається в усній формі запитувачам під час особистого прийому. Вказана інформація також надається телефоном апаратом суду відповідно до напрямів його діяльності.

Запитувач має право звернутись до суду із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причин запиту.

Особами, відповідальними за надання відомостей за запитами на інформацію (далі – відповідальні особи) є, в межах своєї компетенції, керівник апарату суду, заступник керівника апарату суду, інші уповноважені особи суду за резолюцією керівництва суду.

Розміщення інформації про діяльність суду на офіційному веб-сайті суду, інформаційних стендах у приміщенні суду здійснюють відповідальні особи.

Для забезпечення збереження та доступу до публічної інформації документи, що знаходяться у володінні суду, підлягають обов’язковій реєстрації в системі обліку у відповідності до вимог Закону.

Доступ до публічної інформації про діяльність суду обмежується, якщо вказана інформація віднесена до інформації з обмеженим доступом.

Не належать до публічної інформації:

Інформація, що стосується розгляду судової справи, копії документів по судових справах, копії судових рішень надаються у відповідності до вимог Закону України “Про доступ до судових рішень”, Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, інших нормативно-правових актів.

Публічною інформацією з обмеженим доступом в суді є: конфіденційна інформація, таємна інформація, службова інформація.

Суд, як розпорядник інформації зобов'язаний:

Розділ 3. Оприлюднення публічної інформації про діяльність суду

Оприлюднення публічної інформації в засобах масової інформації забезпечується керівництвом суду відповідно до Закону та законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні у засобах масової інформації", "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації", "Про телебачення і радіомовлення", "Про інформаційні агентства".

Порядок взаємодії суду з представниками засобів масової інформації визначено у додатку 1 до цього Положення.

Оприлюднення на веб-сайті суду інформації, підготовленої з урахуванням вимог Закону, здійснюють визначені відповідальні особи.

Розміщенню на офіційному веб-сайті суду підлягає наступна інформація:

Інформація про суд:

- найменування, місцезнаходження,  поштова    адреса,    номери засобів зв'язку,  та адреса електронної пошти;

2) Організація роботи суду:

3) Для фізичних та юридичних осіб:

1) Звернення громадян. Правові засади.

2) Порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад.

3) Інша інформація про діяльність суду, порядок обов'язкового оприлюднення якої встановлений нормативно-правовими актами або необхідна для інформування громадськості про діяльність суду.

Розділ 4. Оформлення, реєстрація, опрацювання, надання відповідей на запити

Оформлення запитів на інформацію здійснюється відповідно до Закону. З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особи можуть подавати запит шляхом заповнення відповідної форми запиту на інформацію, яка є додатком до цього Положення (додаток 2).

Електронний запит на отримання публічної інформації може заповнюватись за формою, розміщеною на офіційному веб-сайті суду.

Запити на інформацію, що надходять на адресу суду, приймаються, попередньо опрацьовуються секретарем суду і реєструються в автоматизованій системі документообігу суду.

Запити на інформацію у вигляді електронного документа надсилаються на електронну пошту суду, роздруковуються та опрацьовуються секретарем суду відповідно до вимог Положення.

Після отримання та реєстрації запитів на інформацію секретар суду передає запити на інформацію керівництву суду для накладення резолюції з визначенням виконавця (виконавців) запиту.

У випадках коли запит містить прохання надати інформацію, яка стосується різних напрямів діяльності суду, за резолюцією керівництва суду, відповідальними за надання відповідей на такий запит можуть визначатись працівники апарату суду згідно з напрямами діяльності. У такому випадку співвиконавці зобов'язані не пізніше чотирьох робочих днів з дня отримання судом запиту надати відповідальному виконавцю відповідні документи.

Запит на інформацію з відповідною резолюцією керівництва суду невідкладно передається працівникам канцелярії суду, потім визначеному виконавцю та співвиконавцям.

Відповідь на запит на інформацію має надаватись не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту судом. Не пізніше наступного дня після направлення відповіді, запит та відповідь передаються особою, яка готувала відповідь відповідальній особі для внесення інформації на офіційний сайт суду (відповідно до додатку 3 цього Положення).

У разі, якщо питання, порушенні у запиті, потребують надання додаткової інформації, виконавець може витребувати її від інших працівників апарату суду. У такому випадку працівники апарату суду повинні надати додаткову інформацію до виконавця не пізніше двох днів з моменту її витребування.

У разі якщо запит містить прохання надати також інформацію, що не відноситься до публічної, то відповідь на питання, які не відносяться до публічної інформації, може бути направлена заявнику окремо у строки, передбачені чинним законодавством, про що запитувач повідомляється у відповіді на інформаційний запит.

Відповідь на запит надається за підписом голови суду, керівника апарату, заступника керівника апарату чи особи, визначеної резолюцією голови суду.

Відповідь на запит повинна містити запитувану інформацію або мотивовану відмову в наданні такої інформації. У відповіді на запит вказуються найменування, поштова адреса суду, посада особи, яка надає відповідь, виконавець, реєстраційний номер, дата.

Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, надається інформація, доступ до якої необмежений.

У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на їх копіювання та друк. Розмір фактичних витрат визначається в межах граничних норм, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 740

Особі, яка не оплатила передбачені законодавством фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком документів, запитувана інформація надається після сплати цих витрат.

Реалізація в суді права на доступ до інформації за інформаційним запитом (строк розгляду запитів на інформацію, відмова та відстрочка в задоволенні запиту на інформацію), оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядника інформації здійснюється відповідно до Закону.